O mnieCześć!

        Mam na imię Łukasz. Urodziłem się w 1992 roku we Włocławku. Wychowywałem się początkowo w Chełmicy Dużej, skąd pochodzą oboje moi rodzice. Potem zamieszkaliśmy w Bogucinie. Od małego bardzo lubiłem wędrować po okolicy i poznawać nowe zakątki. Tata zawsze zabierał mnie i brata na różne wyprawy po okolicznych lasach, albo gdy byliśmy starsi - wycieczki rowerowe. Z wiekiem zaczęło się u mnie pojawiać również zainteresowanie historią tych okolic. Muszę tutaj jednak przyznać, że tej historii nauczanej w szkole nigdy nie lubiłem. Gdy byłem już starszy zacząłem sam z bratem wędrować po Małej Ojczyźnie. Zakochałem się w miejscowym krajobrazie, lasach, Wiśle, w wielu ciekawych miejscowych historiach, których zacząłem coraz więcej odkrywać. Dziesiątki godzin spędzonych na wyszukiwaniu i przeglądaniu starych fotografii, map, gazet, książek doprowadziły do zgromadzenia wielu ciekawych materiałów. Pojawiła się chęć podzielenia się tym wszystkim, zainteresowania lokalną historią innych mieszkańców - stąd też narodził się pomysł na bloga.


        W 2012 roku powstały "Opowieści znad Wisły". Od tamtej pory staram się co jakiś czas dodawać nowy wpis poruszający kolejne zagadnienie związane z historią mojej Małej Ojczyzny. Niestety nie jestem w tym zbyt systematyczny i czasami zdarzają się dosyć długie przestoje (za co z góry przepraszam). W każdym razie materiałów i historii do opowiedzenia jest mnóstwo i na pewno starczy mi ich jeszcze na wiele lat.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich dla których opisywane przeze mnie okolice są równie bliskie i zachęcam do wspólnego odkrywania ich dziejów.